מה זה THOUGHT

אודות image

 שלום וברוכים הבאים לTHOUGHT

שמי יאנה פירד והנני המייסדת של אתר THOUGHT וגם הפסיכותרפיסטית הקוגנטיבית של הקליניקה המקוונת שלי.
THOUGHT נולד לאחר תקופה לא קלה בה חוויתי בעצמי שינויים קשים ומשמעותיים בחייי. המון שנים סבלתי מחרדות קשות ,דיכאון משתק וכמובן כל חיי היו בערפל מוחלט ללא יכולת להרגיש שום דבר על אמת. לא הצלחתי לחוות את הדברים היפים שהחיים יכלולהציע וכמובן כל הסבל הייתי במחשבות ותהיות לגבי הסבל שאני חווה.
כמרביתכם גם אני החלטתי בעקבות לחץ משפחתי וגם כי בעצמי הבנתי שאין ביכולתי להמשיך לסחוב את הקושי לבד מה שגרם לי לפנות לעזרה מקצועית. נאלצתי לעבור את כלל אנשי המקצוע הקיימים היום בבריאות הנפש בסדר עולה: התחלתי מרופא משפחה שלא בדיוק ידע לתת לי תשובה מדויקת ולכן הפנה אותי לפסיכאטר. בהגיעתי לקליניקה של הפסיכיאטר התפלאתי כיצד יש תנועה כה ערה ומהירה מהחדר שלו. במהרה למדתי לגלות כי אחרי כמה דקות בודדות בלבד גם אני אהיה זו שאקבל מרשם ואצטרך לפנות את החדר עבור הלקוח הבא.
הפסיכיאטר ניסה לאבחן כדי להבין איזה כדור כדאי לתת לי. תהיתי לעצמי עד כמה אני יכולה להיות אובייקטיבית במצב בו אני נמצאת לגבי המצב עצמו ומה באמת אני עוברת כדי להסביר לו את החוויה במילים אך למרות הקושי להבין את הרציונל בתהליך שיתפתי פעולה עימו. במהרה הוא אמר לי "אל תדאגי יש המון סוגי כדורים. לכן, אם הכדור הזה לא יעבוד אז ננסה כדורים אחרים". לא בדיוק הבנתי איך זה אמור להרגיע אותי אבל לא ניסיתי להתווכח איתו מה גם שלא היו לי כוחות.
אני באה ממשפחה שלימדה אותי לכבד אנשי מקצוע ולא למרוד בשיפוטם. לכן, גם במצב הזה הלכתי כמו ילדה טובה והשגתי את המרשם. לאותו רגע כבר לא היה לי איכפת מה זה העיקר לסיים את הסבל הזה ולחזור לחיות או לפחות להרגיש "נורמלית".
כל יום שלקחתי את הכדור קיוויתי לראות את השינוי אותו כה רציתי. עם הימים, התקווה נפלה ועימה ההבנה כי כנראה זה לא הכדור שיציל אותי. אני בטוחה כי הנכם מכירים את ההאכזבה הזו אך יודעים כי עליכם לחזור למשרדו של הפסיכיאטר ולהמשיך לנסות עוד כדורים כשפן ניסיונות כי אולי משהו כן יעבוד. בזמנו אפילו לא העלתי בדעתי שאפשר לחשוב אחרת. לא חשבתי שניתן ורצוי לערער על יכולת השפיטה של איש המקצוע*פסיכיאטר. הרי אם נסתכל מקרוב על הסיטואציה נבין כי לא באמת הייתה לו דרך מדעית, מחקרית או בסיסית מעבר למילים שלי לתאם לי כדור. אז למה בכל זאת נפלתי בפח?
אני בהחלט הרגשתי שנפלתי בפח כי כאשר ניסיתי להפסיק את הכדור הרגשתי יותר גרוע. כל הסימפטומים התעצמו והמציאות הכתה בי כי המצב הוחמר.
בניסיון נוסף ולחץ מהסביבה לעשות משהו כי אי אפשר להמשיך בצורה כזו החלטתי לנסות טיפולי פסיכולוגיה שונים ומגוונים הקיימים בשוק. אני בעצמי מגיעה מתחום הפסיכולוגיה בעקבות ההשכלה שלי.למדתי את התואר באוניברסיטה ובחרתי בו מתוך עניין אמיתי באנשים, רצון להבין תהליכים ויותר מזה, רצון להבין את עצמי.
לכן, רציתי להאמין כי מה שלמדתי באמת יכול להציל אותי כרגע. הלכתי למגוון הפסיכולוגים ממגוון השיטות : קוגנטיבי, הוליסטי, לוגותרפיה ועוד...
הרגשתי כי כל אחד למד שיטה וגישה מסוימת בו הוא מתמחה או מבין ואיכשהו הוא מנסה לאלץ את הגישה הזו על המצב שלי. נאלצתי לחשוף את כל העבר שלי וכל אחד מצא דבר אחר להיתפס בו כהסבר למצב אותו אני חווה. השיחות והיכולת פורקן עזרו טיפה במהלך השהייה בקליניקה אך ברגע שיצאתי מהדלת ההרגשה הכבדה חזרה. חזרתי הביתה למציאות זהה ללא שינוי, לסביבה עם הרגלים זהים וטריגרים שרק הכניסו אותי למבוא סתום.
בשלב הזה אני מודה כי הרגשתי מיואשת. לא הצלחתי לקבל את העובדה כי סתם ככה אני חווה את הסבל הזה. כי פשוט יום אחד החרדות הללו הופיעו ואין שום דבר אפקטיבי כדי לטפל בהם.
גילוי נאות אני באה מרקע לימודי מדעים, רפואה, הנדסה, פסיכולוגיה והיסטוריה. אכן, ניסיתי המון תחומים כדי למצוא ולהבין את עצמי. למזלי כל הדברים שרכשתי בלימודים,בחיים ומסקרנות טבעית התחילו להתבטא ברצון שלי להבין את המצב ולשפר אותו.
נזכרתי באחד השיעורי ביולוגיה בו המרצה אמר "לפני שאתם מתחילים את הניסוי נסו לשאול את השאלות הכי בסיסיות והתחילו מהשאלה הכי ראשית וזה להבין מה עומד מולכם". כמדענית סקרנית התחלתי לחקור את עצמי ולהבין מה קורה.
אני מדברת על תהליך שלקח לי שנים בו קראתי כל מחקר אפשרי שיצא, התמקדתי במחקרים מתחום המדע הקשורים במערכת העצבית, המוח, בריאות הנפש ועוד המון. בעצם אפשר להגיד שהקדשתי את חיי כדי להוציא את עצמי מהסבל שחוויתי בעקבות בריאות נפשית לקויה.

היום אני מנגישה את התובנות,הגישה,הטיפול וכמובן את השינוי לחיים בריאים יותר מבחינה בריאותית ונפשית ללקוחות שלי. מה שנקרא "שיטה טיפולית" שנולדה בדם,יזע ודמעות.

הבנתי כי אחד הדברים העיקרוניים זה "הקשבה" אמיתית. ראיתי כי אנשי מקצוע נוטים להסתמך על אמרות של אנשי מקצוע אחרים לגביכם מבלי לבחון בעצמם את המצב.

ראיתי כי רק להקשיב למילים שהאדם מדבר מתוך חרדה, דיכאון או מצב נפשי לקוי לאו דווקא מצביעה על אובייקטיביות ולכן, בעזרת שיטה ייחודית אני מצליחה לאתר את נקודות האמת על אורח החיים של הלקוח דרכו על מנת להבין מעבר למילים מה קורה אצלו בחיים.

למדתי כי בדידות זה אחד הקשיים הכי קשים בתחום בריאות הנפש ומלווים המון אנשים. לכן, חשוב לי ליצור קהילה פתוחה, בטוחה ואמיתית.מעבר לכך, ליווי וזמינות 24/7 על מנת להיות תמיד שם עבור הלקוחות שלי כדי שיהיה להם מקום בטוח מעבר למפגשים הטיפוליים. ע"י שמירת קשר הדוק אני זוכה לראות עוד צדדים של הלקוח, עוד מרקמים וגוונים של חייו שעוזרים לי לעזור לו.

ראיתי כי בריאות הנפש יכולה להיות מסורבלת, "מכוערת" ולא נעימה. לכן,אני מבינה את הקושי להיפתח מול אדם זר כאשר האדם מאחורי המסך או מולכם בוחן אתכם וע"י מחוות קטנות"מאשר" את החוויה שלכם. אני יודעת, כי בבריאות נפש לקויה אין לעיתים כוח נפשי ופיזי לעשות את המשימות הכי קטנות כמו להתקלח, להתארגן ,לשים איפור ועוד... לכן, יש קושי לבוא לקליניקה וממקום "מוזנח" להיפתח לאדם שלא נמצא באותו מקום כמו שלי. לכן, אני בוחרת להוציא את הקשיים הללו מהטיפול שלי בדרך מקורית וייחודית דרך הזום. אני רוצה לאפשר לקול והנפש שלכם להביע קול אמיתי!

השכלתי כי בריאות הנפש קשורה מאוד במערכות אחרות שלנו בגוף, בהורמונים, וויטמינים,מינרלים, תהליכי מוח , תהליכים עצביים ועוד... לכן, אני בונה תוכנית ייחודית עבור כל לקוח אשר כבר מהימים הראשונים של הטיפול הוא ירגיש את ההקלה בסימפטומים של החרדה ויצליח לישון טוב יותר (חלק קריטי בבריאות הנפש והבראה מבריאות נפש לקויה ), להרגיש יותר בהיר וצלול.
כי להתחיל טיפול ממקום של ערפל, חושך, חוסר מוטיבציה והרגשה כללית "על הפנים" לא באמת תאפשר ללקוח ליישם את מה שאני מלמדת ומסבירה על המוח כדי לשנות הרגלים, דפוסי חשיבה וכמובן תוצאות התנהגות בשטח.
לכן, כבר תוך כמה ימים מרגע הפגישה שלנו תתחילו להרגיש יותר טוב!

אני מאמינה בשיטה טבעית לגמרי ללא כדורים פסיכיאטריים למען חיים טובים יותר, בריאים ואיכותיים יותר !
אני מאמינה כי טיפול נפשי-קוגנטיבי אינו רק המקום ללמוד שיטות "פלסטר" וטכניקות שרוב הסיכויים תתקשו לזכור בעת החרדה אלא אני מאמינה כי צריכים להוציא את המצב הלקוי מהשורש.

חרדה קיימת אצל כולנו כברית מחדל טבעית עימה נולדנו. עם זאת, לחלקנו החרדה יצאה מכלל השליטה והתחילה לשתק את החיים.

אם גם אתם רוצים לעשות שינוי אמיתי ברמה המטבולית שיעזור לכם להיות עם חוסן נפשי, בריאות כללית טובה, בריאות נפש תקינה וכמובן לחזור לאהוב חיים אז למה אתם מחכים?

פגישה ראשונה נחוצה על מנת להכיר אותי ואתכם כדי לבחון את הכימיה בינינו להמשך התהליך. אני מאמינה כי כימיה חשובה להצלחת הטיפול ולכן, חשוב לי להכיר אתכם ואת ההיסטוריה הנפשית והרפואית שלכם.

בתום הפגישה תקבלו התאמה אישית לטיפול אשר כבר תוך כמה ימים תרגישו שיפור משמעותי בסימפטומים שלכם מול החרדה.

אני מלווה אתכם לאורך כל הדרך וזמינה עבורכם .

מחכה לכם!